Mycie rąk to warunek zachowania zdrowia.

O tym, jak ważne jest mycie rąk przekonywała nas pani Ewa Bolewska z Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi. Woda, mydło i dokładne mycie rąk to najlepszy sposób zapobiegania większościom infekcji. By o tym uświadamiać, ustanowiono Światowy Dzień Mycia Rąk, obchodzony co roku na początku maja. Infekcje na tym tle najmocniej szkodzą dzieciom, ale dorośli również nie mogą zapominać o otaczających ich bakteriach.
Instrukcja mycia rąk

  1. Nabierz płyn w dłonie i złącz je jak do modlitwy.
  2. Pocieraj o siebie dłońmi od wewnątrz oraz od strony grzbietowej.
  3. Połóż jedną dłoń na drugiej, zapleć palce i pocieraj przestrzenie między palcami. Powtórz na drugiej dłoni.
  4. Zgiętymi dłońmi prawej ręki chwyć zgięte palce lewej zahaczając nimi o siebie i obracaj dłońmi w przeciwnych kierunkach.
  5. Umyj kciuki, chwytając każdy dłonią i obracając ją wokół palca ruchem okrężnym.
  6. Jedną rękę złóż w luźną pięść i pocieraj nią o wnętrze drugiej dłoni, a następnie zmień rękę i potwórz to samo z drugą.

Ważne jest też, aby kontrolować stan naszego zdrowia, dlatego corocznie zapraszamy do nas pielęgniarki z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls”. Podczas spotkania mieliśmy możliwość sprawdzić poziom cukru oraz ciśnienie. Mieliśmy także możliwość dyskusji o różnych problemach zdrowotnych.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie Bolewskiej z Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi oraz pielęgniarkom środowiskowym z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls” s.c. w Gołdapi za „zdrową lekcję”.