My o Domu

Co tak naprawdę daje pobyt w domu?
O tym mówią sami uczestnicy:

Janina: daje bardzo dużo. Jest się wśród ludzi, nie jest się samotnym. Można pomagać innym, są interesujące zajęcia, a przy okazji usprawnianie różnych funkcji. Kadra jest bardzo miła i podchodzi do nas z sercem. Szkoda, że słoneczny dom nie powstał wcześniej.

Mieczysław: lubię tu przyjeżdżać, mam tu pracę. Lubię pogadać i kolorować obrazki.

Teresa: dał mi dużo rzeczy. Odzyskałam tu mowę, lepiej chodzę po schodach. Wśród ludzi nie czuję się samotna, poznała ich tu dużo. Staram się wykonywać rzeczy, które potrafię i lubię. Bardzo miłe są terapeutki i pan dyrektor.

Damian: lubię tu przyjeżdżać, bo mogę układać puzzle, Mam fajnego kolegę Mietka i terapeutkę.

Tadeusz: jest moim drugim domem, nie jestem zamknięty w czterech ścianach. Dużo korzystam z tego domku, mogę zjeść ciepły posiłek, wykąpać się, wyprać odzież. Dzięki ośrodkowi byłem nad morzem, zwiedziłem parę polskich miast, poznałem miłe towarzystwo, otrzymałem dużą pomoc od kadry ośrodka i dyrektora. Dziękuję, ze taki dom istnieje.

Janina: dla mnie domek jest fajny, przyjazny. Lubię tu być, bo jestem osoba starszą i nie mam towarzystwa. Lubię ludzi, opiekunów, po prostu jakby były moimi córkami. Są bardzo przyjazne, szanują innych i porozmawiają.

Genowefa: lubię tu być, jestem tu razem z ludźmi.

Czesława: lubię tu przyjeżdżać, szanują mnie tu, wszystkie koleżanki lubię, modlę się za wszystkich.

Grzesiek: nie czaję się samotny przebywając w ŚDS, nie dopadają mnie czarne myśli, czuję się tu bezpiecznie, uspokajam się . W ośrodku mniej palę.

Jadwiga: lubię być w tym domku, bo jest mi tu dobrze. Lubię tańczyć i śpiewać, koleżanki są dobre, tu mam towarzystwo.

Celina: mogę porozmawiać z ludźmi, nie jestem sama, Ciekawie mogę spędzić czas Stanisław – Czuję się w ŚDS spokojny, bezpieczny, nie przychodzą mi do głowy głupoty. Przychodząc tu nie piję, mniej palę, Nie mam stanów lękowych.

Andrzej: szybciej leci czas, obiad się zje, jest wesoło i przyjemnie.

Jadwiga: bardzo lubię przyjeżdżać, bo chcę wiedzieć jak żyją moi znajomi i żeby wszystkim było dobrze.

Marysia: lubię przyjeżdżać do Słonecznego Domku bo lubię terapeutki, mamy fajne zajęcia, jest miło, wesoło i szybko leci czas.

Klaudia: cieszę się, że mogę chodzić na zajęcia w słoneczku i bardzo lubię słoneczko. Lubię ćwiczyć, śpiewać brać udział w jakiś konkursach. Lubię smaczne jedzonko. Lubię wszystkich uczestników. Moją najlepszą koleżanką jest Ela.

Marian: przez 6 lat dużo dawało, a ten ostatni rok to nic. Lubię ruch, śpiewać i tańczyć. Lubię obiady w słonecznym domu. Lubiłem brać udział w kuchni.

Elżbieta: lubię chodzić do słoneczka. Lubię ćwiczyć. Lubię jeść dobre obiady. Lubię kolorować. Lubię pisać literki. Lubię terapeutę, lubię inne terapeutki. Lubię śpiewać z Klaudią, z Andrzejem, z Hirkiem, z Marianem.

Andrzej: lubię malować i obiady.

Olga: jest wesoło, miło spędzam czas, podoba mi się tu fajna atmosfera. Można porozmawiać z ludźmi, jestem w gronie przyjaciół. Podoba mi się nasza grupa.

Łukasz: miła atmosfera, zajęcia fajne są. To czego się tu nauczę, to będę mógł wykorzystać w przyszłości. Nie siedzę w domu przy komputerze.

Wiesław: mi się podoba ten dom i wszyscy ludzie. Wszyscy są moimi koleżankami i kolegami.

Kazimierz: stałem się bardziej otwarty. Jest z kim porozmawiać. Jak człowiek sam siedzi w domu to smutny. Można podyskutować. Wesoło tu jest.

 

19.02.2021 r.